• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Yeni Nesil Minibüsler

Kalabalık ailelerin en çok tercih ettiği araç segmentlerinden biri olan minibüslerde, yeni modeller göz dolduruyor. Volkswagen Caravelle ve Mercedes Vito gibi öncü araçların yer aldığı minibüs modellerinde artık rekabetgiderek kızışmaya başlıyor. Renault ve Peugeot firmalarının yanı sıra Opel veFord gibi lider firmalar da minibüs modelleri üzerine yoğun bir şekilde çalışmakta ve ortaya ilgi çekici araçlar çıkmaktadır.

Sınıfının liderleri olan Vito ve Caravellenin yanı sıra Renault Trafik ve Ford Tourneo Custom sektörde rekabetin giderek artmasını sağlamaktadır. Renault Trafik modeli hem konfor hem de yakıt olarak son yıllarda rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarmıştır. Ford ise Tourneo Custom modeli ile iş dünyasındaki yerini korumayı hatta bir adım daha öne geçmeyi hedeflemektedir.

Minibüs tarzı araçlar daha çok ticari amaç için kullanılsa da tatil ve özel günler için de bireysel olarak tercih edilmektedir. Özellikle yaz tatilini ailesi ile birlikte kalabalık olarak geçirmek isteyenler 8+1 araçlarıve minibüs modellerini sıkça kullanmaktadır. Bu durumu göz önüne alan otomotiv firmaları binek araçların yanı sıra minibüs modellerine de ağırlık vermektedir.

Geçtiğimiz yıllarda sadece Transporter ve Vito modelleri göz önündeyken, artık birçok firma minibüs modellerine de ağırlık vermektedir. Özellikle Renault ve Peugeot firmaları rakiplerini yakalamak ve önüne geçebilmek için her sene farklı tasarımlar ile müşterilerinin karşısına çıkmayı hedeflemektedir. Otomotiv üreticileri koltuk sayısının yanı sıra iç dizayn ve konfora büyük önem vermektedir. Özellikle minibüs tarzı araçlarda iç tasarımın yanı sıra yakıt sarfiyat durumu da değişkenlik göstermektedir. Büyük araçların yakıt durumu kullanıcılar tarafından olumsuz yönde karşılansa da yeni nesil motor tipleri sayesinde bu durum sorun olmaktan çıkmış durumdadır.

Yeni nesil minibüsler, binek araç konforunu aratmamakta ve yakıt olarak oldukça cazip değerlere sahip olmaktadır. Özellikle Renault 2018 model minibüs modellerinde binek araç ile minibüs araç arasına yakıt olarak ortalama 2 litre fark etmektedir. Yakıt durumunun bu denli cazip olması, insanların minibüs tarzı panelvan araç almasını da etkilemektedir. Bu durum araç kiralama firmaları tarafında da olumlu karşılanmakta ve araç kiralama sektöründe minibüs kiralama alanı kendine farklı bir yer kazandırmaktadır. Yaz tatili, düğün ve törenlerin yanı sıra iş toplantıları ve geziler için en çok tercih edilen araç modeli olan minibüsler, oto kiralama sektöründe giderek gelişmekte ve kendine ait farklı bir sektör olma yolunda ilerlemektedir.

13 Aralık 2018 1024 okunma
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Aylık Araç Kiralama Nasıl Yapılır

Günümüzde, kişi el bir araç çoğu in an için ihtiyaç haline gelmiştir Kişi el araçlar, uzun veya kı a me afeli yolculuklarda, şehir içinde, günlük hayatın her anında yaşamı...

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir

Araç kiralama ektör olarak ülkemizde on yıllarda yük eliş gö termiştir Kı a üreli araç kiralanabileceği gibi uzun dönemde araç kiralamak mümkündür Günlük ya da haftalık...

Günlük Araç Kiralama Nasıl Yapılır ?

Araç kiralama işleminde online eçenekler en çok tercih edilen yöntemdir Firmanın ite ine giriş yaptığınız zaman kiraya verilen araçları değerlendirerek kiralama işlemini...

Araç Kiralarken Yapmanız Gerekenler

Araç kiralama, araç ahibi olmayan kişiler için en iyi çözüm Arzu edilen zaman diliminde araç ahibi olunabiliyor En ık tercih edilen ulaşım metotlarından biri Özellikle toplu taşıma...

YORUMLAR

Avatar
Muhittin Önal 13 Aralık 2018

Caravelle ve Transporter en iyisi. Kiralamak için bunları tercih ediyoruz.

Cevapla
Avatar
ahmet 13 Aralık 2018

renault trafik içlerinde en az yakan araç. konfor da fena değil.

Cevapla
Avatar
Yılmaz Çetin 13 Aralık 2018

sıfır araç fiyatlarına bakarsak vito 350 bin transporter 200 bin reno 160 bin. o kadar yüksek paralar vermeye gerek yok. Renault Trafik hem fiyatı ucuz hem de oldukça az yakıyor.

Cevapla